SCJP6 c.d.

Ponad rok temu wspominałem tutaj o blogu Mariusz Lipińskiego w kontekście SCJP. Od wspominanego wpisu minął ponad rok. W tym czasie Mariusz zdążył uzyskać certyfikat, a nawet opublikować dwa wydania własnej książki (pierwsze jest całkowicie darmowe, a drugie można kupić tutaj), dodatkowo na łamach bloga krótko opisuje każdy rozdział z Sun Certified Programmer for Java 5 Stury Guide.

Ja w tym samy czasie próbowałem moich sił z  Sun Certified Programmer for Java 6 Stury Guide (SCJP6SG), cóż ukazał się dokładnie jeden post o tym temacie (w sumie to nie ma się czym chwalić :|), a natłok obowiązków związanych ze studiami i pracą nie pozwolił mi kontynuować tą serię wpisów.

Wspomniałem już wcześniej o książce Mariusza w formie drukowanej, dziś właśnie dotarł do mnie jeden jej egzemplarz. Objętościowo jest on nie do porównania z SCJP6SG. Jeszcze nie zagłębiałem się dokładnie w Przygotowanie do certyfikacji SCJP6 ale zakładam, że jest to odpowiedni wstęp jak i repetytorium przed i po zapoznaniem się z SCPJ6SG.

W tym roku nie ma już raczej szans żebym przystąpił do egzaminu … ale za to postaram się to zrobić w przyszłym 😉

2 Comments SCJP6 c.d.

  1. Mariusz Lipiński

    Darek,

    nie ma na co czekać. Przeczytaj szybko książkę (tylko 210 str.) i zdawaj egzamin:) Przy okazji – książki są objętościowo znacznie różne, ale wiedza zawarta w obydwu jest mniej więcej ta sama. Po prostu jedna jest w stylu amerykańskim, mocno rozwodnionym (dla idiotów), a druga zwięzła (zakłada, że czytelnik jest bystry).

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *