GWT 1.6m2 … duże zmiany

Sesja sesją, ale w między czasie umknęły mi dwa w miarę ważne wydarzenia … myślę tutaj o 2 milestone’ach GWT 1.6.

Nie ma co tu ukrywać trochę czasu minęło, nie jest to już nowinka … ale wprowadzone zmiany w najnowszej wersji Google Web Toolkit są dość spore.

Przede wszystkim trzeba tutaj wymienić zmianę podejścia do reakcji na zdarzenia. W najnowszym GWT  zrezygnowano ze wzorca obserwatora (observer pattern) na rzecz podejścia zdarzeniowego. Dodatkowo można programowo (z kodu Java’y) wywoływać zdarzenia systemowe (takie jak np. kliknięcie na przycisk) na widget’ach, w poprzednich wersjach nie było to możliwe.

GWTSchell i GWTCompiler zostają zastąpione przez HostedMode i Compiler. Dodatkowo w HostedMode zostało zastosowane Jetty (zamiast Tomcat’a) oraz dodano, jakże przydatną funkcję (jeżeli zmienia się implementację serwisów RPC lub przesyłanych encji), restartu servlet contener’a bez konieczności restartu całej aplikacji.

Kolejną ważną zmianą jest zmiana struktury katalogów w war’rze, rezygnacja z ogólnego katalogu public.

Wprowadzono dwa nowe widget’y:

  • DatePicker – jak sama nazwa mówi służy do wyboru daty
  • LazyPanel – załaduje zawartość panelu po pierwszej interakcji ze strony użytkownika

Standardowo,  poprawiono wydajność generowanych java script’ów oraz błędy.

To na tyle szybkiego przeglądu, więcej informacji można znaleść tutaj, a samo GWT zassać można z tąd … trzeba będzie znaleść chwilę czasu żeby się przyjrzeć bliżej nowej wersji GWT 😉

4 Comments GWT 1.6m2 … duże zmiany

  1. paszczkk

    witam… nie widze nigdzie twiojego mejla 😉 wiec pisze to w komentarzu, a pisze bo wiedze ze masz pojecie… zakupilem wlasnie gta2, i mam problem… poprzedni wlasciciel zainstalowal jakis temat w ktorym nie moge otworzyc w zadnej aplikacji klawiatury ekranowej, wiec nic tak naprawde nie moge zrobic, ani w terminalu ani smsa nawet zadzwonic nie moge ;)… bylbym wdzieczny za odpowiedz

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *