Po spotkaniu z TestNG

Pierwsze w tym roku spotkanie Szczecińskiej Grupy Użytkowników Java‘y jest już za nami ;). Prelekcję o TestNG przeprowadził Filip „Filus” Pająk.

Testowanie, a zwłaszcza TDD jest bardzo popularnym tematem w środowisku Java’owym ale nie o samym testowaniu była mowa tylko o alternatywie dla JUnit jaką jest TestNG.

Muszę się przyznać, że z testowaniem jestem dość na bakier (ale staram się to zmienić). Po prezentacji Filipa jestem trochę przerażony ogromem możliwości TestNG. Wielokrotne powtarzanie testów, organizowanie ich w grupy, możliwość tworzenia zależności pomiędzy grupami, testowanie równoległe oraz rozproszone … i wiele więcej! Informacji była cała masa! Do tego sporo przykładów (dobrze, że będą są umieszczone na stronie JUG’a)! A wszystko to podane w dość telegraficznym skrócie … bo jak inaczej nazwać jeden przykład per feature? Ale taki był zamysł autora, żeby dać nam ogląd na całość tego ogromnego framework’a i moim zdaniem się jemu to udało!

Po całej prezentacji pozostał we mnie jakiś wewnętrzny nie dosyt spowodowany tym, że mimo jest to rewelacyjna technologia, mimo że ciągle się słyszy wkoło TDD, mimo że naprawdę jestem świadom korzyści płynących z testowania jednostkowego (i nie tylko) … to ciągle nie mogę wprowadzić w życie modelu TestFirst, trzeba będzie nad tym popracować mocno …

Ciekaw jestem czy jeszcze ktoś w tym roku będzie chciał się zaprezentować przed Szczecińskim JUG’iem … może Ty ? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *